PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA U „BIEDRONEK”

21 listopada 2018 r. w grupie „Biedronki” odbyła się uroczystość z okazji „Pasowania na optymistycznego przedszkolaka”. Wśród niej nie zabrakło rodziców, rodzeństwa oraz  dziadków.  Był to wyjątkowy dzień dla 3-4 latków, które po raz pierwszy wystąpiły przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Odświętnie ubrane maluchy  zaprezentowały program artystyczny, recytując wiersze  i śpiewając  piosenki. Mali artyści spisali się na medal.

Po występach  nastąpiło uroczyste pasowanie przedszkolaków:  „Pasuję Cię na optymistycznego przedszkolaka"- takimi słowami oraz dotknięciem zaczarowaną kredką pani dyrektor przedszkola Iwona Buśkiewicz pasowała każde dziecko , które  zostało przyjęte w poczet optymistycznych przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, rożki ze słodyczami oraz książeczki ufundowane przez rodziców.
Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek i wspólna zabawa z rodzicami przy muzyce.

Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych „ Kalejdoskop 2018 ”

15 marca dzieci z grupy V „ Biedronki” miały przyjemność reprezentować optymistyczne przedszkole Jarzębinka w XIX Międzypowiatowym Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Tanecznych  „ Kalejdoskop 2018 ” organizowanym przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie przy współpracy z Wielkopolskim Kuratorium Oświaty w Poznaniu.  W przeglądzie uczestniczyły 23 przedszkola z całego powiatu, które zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Nad przebiegiem przeglądu czuwała komisja artystyczna.  Ze wzruszeniem patrzyliśmy jak sala  kina Oskard wypełniała się kolorowymi strojami ponad 300 małych wykonawców.  A oto fotorelacja oraz film pokazujący taniec grupy „ Biedronki ,  pt. „ Optymistyczny dance”.