^Powrót do góry
Get Adobe Flash player

Barwy narodowe

Dzisiejsze zajęcia w przedszkolu poświęcone były świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla przedszkolaków. Potem cała zbiorowość przedszkolna wzięła udział w poranku okolicznościowym, przygotowanym przez starsze przedszkolaki. Po uroczystości przedszkolnej grupy dzieci pięcio i sześcio letnich pomaszerowały z flagami biało czerwonymi na rynek miast Słupcy aby wziąć udział w happeningu. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

FOTOGALERIA

Pierwsze zabawy

Jesteśmy już kilka dni w przedszkolu, czujemy się świetnie bo Motylki mają już 5 lat. Oto kilka zdjęć z zabaw na placu przedszkolnym, przejściu dla pieszych i zabawy muzyczne z bum bum rurkami.

WIęcej zdjęć

,,Dzień babci i dziadka w Motylkach ”

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, w najmłodszej grupie 3- Latków „ Motylki” która odbyła się w dniu 21 stycznia 2020r w Przedszkolu „Jarzębinka”
Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego Dzień Babci i Dziadka w najmłodszej grupie „Motylki” obchodziliśmy bardzo uroczyście.
Dzieci wraz z paniami przygotowały krótki program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Właśnie w ten sposób wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych dziadków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a zaproszeni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane właśnie do nich. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku.
Następnie wnuczęta wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom upominek – był to medal z napisem najwspanialsi dziadkowie.
W dalszej części uroczystości był słodki poczęstunek i oczywiście tańce z babcią i dziadkiem. Wychodząc Babcie i Dziadkowie dziękowali za moc dostarczonych wzruszeń.

FOTOGALERIA

Copyright © 2015. Przedszkole Jarzębinka Rights Reserved.