Optymistyczne Przedszkole

Kalendarz Optymistycznych Wydarzeń w naszym przedszkolu

OPTYMISTYCZA „Jarzębinka”

Przedszkole Nr 4 „ Jarzębinka” w Słupcy jako  pierwsze w powiecie słupeckim przystąpiło do programu Optymistyczne Przedszkole autorstwa Mireli  Nawrot  i Ireny Dzierzgowskiej. Dnia 17 października 2017 r. obchodziło uroczystość  inauguracji  tego programu. Inicjatorem  pomysłu jest Dyrektor Przedszkola Iwona Buśkiewicz, która  serdecznie powitała zaproszonych gości.

Panią Mirele Nawrot – autorkę programu

Pana Mariusza Roga- Starostę powiatu słupeckiego

Pana Michała Pyrzyka- Burmistrza Miasta Słupca.

Pana Tomasza Garsztke- Zastępcę Burmistrza Miasta Słupca.

Panią Elżbietę Kapturską - Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej.

Pana Edwarda Grajka- Radnego Miasta Słupca.

Pana Mariusza Króla- Inspektora ds. oświaty, sportu i zdrowia.

Panią Arletę Kolską- Hypka- Kierownik Promocji i Rozwoju Lokalnego.

Panią Annę Karpińską- Pracownika Biblioteki Publicznej w Słupcy.

Panią Lidię Drop- Wicedyrektor  Szkoły Podstawowej Nr.3 im. Adama Mickiewicza  w Słupcy.

Panią Danutę Lebice-Wicedyrektor  Szkoły Podstawowej im. KEN  w Słupcy.

Panią Mariolę Mikołajczak- Dyrektor Przedszkola „Kubuś Puchatek” w Strzałkowie.

Pana Szymona Nowickiego- Przewodniczącego Rady Rodziców wraz z całym zarządem.

Rodziców, Pracowników i emerytów przedszkola.

Według   programu celem wychowania  jest rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości, nauczenie, jak radzić sobie w różnych sytuacjach, jak rozwijać zainteresowania i talenty. Celem wspólnych dążeń nauczycieli i rodziców jest takie wychowanie dzieci, aby przejawiały one zachowania i działania konstruktywne, życzliwe i przyjazne dla innych ludzi. Ważne jest też by dzieci były zgodne, chętne do pomocy i współpracy, tolerancyjne, by kochały to, co jest naprawdę cenne i godne kochania, były wrażliwe na krzywdę ludzką i niesprawiedliwość. W wychowaniu przedszkolnym istotne będzie zatem wychowanie małych optymistów będących otwartymi na świat i innych ludzi oraz świadomymi siebie i własnej wartości. Symbolem programu jest kolorowa  tęcza. Z tej okazji pracownicy udekorowali przedszkole kolorowymi balonami , tęczowymi rozetami  i girlandami. Radosny charakter uroczystości został również podkreślony barwnym ubiorem każdego przedszkolaka i dorosłego. Personel i zaproszeni goście otrzymali kolorowe kotyliony.

Każda grupa przedszkolna zaprezentowała optymistyczne przesłanie poprzez montaż słowno-muzyczny . Po odśpiewaniu „Hymnu Optymistycznego Przedszkolaka” nadszedł czas na punkt kulminacyjny spotkania czyli  uroczystego wręczenia tablicy z logo  ,, Optymistyczne Przedszkole” przez autorkę p. Mirele Nawrot.  Miłą niespodzianką dla wszystkich było pojawienie się tortu w kolorach tęczy oraz słodkości dla dzieci. Przedszkolaki  złożyły przyrzeczenie, że będą uczyć się jak być odważnym, pogodnym, samodzielnym i optymistycznie patrzeć na świat.
Na zakończenie dzieci wraz z gośćmi  i rodzicami wypuścili kolorową balonową tęcze, aby obwieścić mieszkańcom Słupcy, że Jarzębinka otrzymała licencje na prowadzenie programu „ Optymistyczne Przedszkole”. Wielką atrakcja dla przedszkolaków było malowanie buziek oraz balonowe cudaki ufundowane przez Radę Rodziców.   Był to bardzo radosny , kolorowy dzień pełen wrażeń. Mamy nadzieje , że optymistyczny nastrój będzie nam towarzyszył w zabawie
i pracy każdego dnia.

Dyrekcja Przedszkola, Grono Pedagogicznej, Pracownicy Obsługi i Administracji oraz Dzieci dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w tym ważnym dla całej społeczności przedszkolnej dniu.
Szczególne podziękowania kierujemy  do Pani Mireli Nawrot autorki programu za obecność, wykład i dobre rady jak być optymistą.

Dziękujemy sponsorom bez których ta uroczystość nie mogłaby się odbyć.

Są nimi:

Pani M. Kusiołek,

Państwo M.P. Podgórni,

Państwo M.K. Samulczyk,

Pan P. Siwiński firma „ Kacbud”,

Pan M. Siwy.

Panu K. Bartczakowi

Hymn Optymistycznego Przedszkola

1. Kiedy idę do przedszkola

buzia sama śmieje się.

Bo w przedszkolu Jarzębinka

wszyscy świetnie bawią się.

Ref:

Bo dla nas nieważna jest pogoda

z optymizmem budzimy się.

Czy słońce świeci, czy deszcz pada,

każdy z nas na twarzy uśmiech ma.

2. Tutaj każdy jest pogodny

świetny humor zawsze ma.

Tęcza swymi kolorami

w dobry nastój wprawia nas.

Ref:

Bo dla nas nieważna jest pogoda

z optymizmem budzimy się.

Czy słońce świeci, czy deszcz pada,

każdy z nas na twarzy uśmiech ma.

Dlaczego przystąpiliśmy do programu?