„Wszystkie przedszkolaki myją ręce”

10 maja nasze przedszkole odwiedził specjalista ds. higieny p. Dariusz Tyrański – tata naszego wychowanka Stasia, aby przypomnieć dzieciom jakie zagrożenia płyną z braku dbania o higienę rąk oraz przybliżyć dzieciom zachowania prozdrowotne. Podsumowaniem zdobytych wiadomości był quiz, z którym podopieczni świetnie sobie poradzili.

Na zakończenie spotkania, każda osoba mogła pod specjalną lampą fluorescencyjną sprawdzić czystość swoich dłoni. W nagrodę za uczestnictwo w zajęciach, dzieci otrzymały broszury zawierające etapy mycia rąk, medal posiadacza czystych dłoni oraz inne atrakcyjne gadżety.

Serdecznie dziękujemy p. Darkowi za ciekawą prezentację, zajęcia i odwiedziny.

Dzień pizzy w Nicollo

08.02.2019 przedszkolaki z grupy " Muchomorki", " Jeżyki" i " Pszczółki " odbyły wycieczkę do Pizzerii " Nicollo". Dzieci wzięły udział w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały pizzę: formowały ciasto, układały dodatki oraz przyprawy. Następnie sympatyczne panie kucharki zaprosiły do konsumpcji wszystkich wypieków. Na zakończenie przedszkolaki złożyły paniom życzenia, wręczyły upominki dziękując za wspaniałe wrażenia. To był niepowtarzalny dzień!!!

Serdecznie dziękujemy właścicielom i pracownikom pizzerii Nicollo za poświęcony czas i miły poczęstunek.