^Powrót do góry
Get Adobe Flash player

Rowerowy zawrót głowy

W ramach realizacji projektu FIO „Ekologia i ruch każdy przedszkolak jest zdrów” realizowanym przez Stowarzyszenie „Dziecięce Marzenia” działające przy Przedszkolu Nr 4 „Jarzębinka” w Słupcy, w słoneczne popołudnie 11 czerwca 2015 r. zorganizowano po raz kolejny  rajd rowerowy połączony z piknikiem. Przedsięwzięcie było jedną z form obchodów 725-lecia lokacji Miasta Słupca. Trasa rajdu rozpoczęła się na placu przy przedszkolu, a zakończyła nad jeziorem słupeckim. Na uczestników rajdu czekał darmowy bufet szwedzki, na którym znalazły się ciasta i inne smakołyki oraz napoje chłodzące dla dzieci, a dla dorosłych kawa i herbata. Wszyscy integrowali się przy dźwiękach biesiadnej muzyki piekąc kiełbaski. Ogromnym zainteresowaniem dzieci i rodziców cieszył się quiz wiedzy o rodzinnym mieście Słupca. Nie zabrakło też konkursów sprawnościowych takich jak wyścigi w workach, zespołowe przeciąganie liny, figurki, kto pierwszy ten lepszy i inne. Wszyscy wyśmienicie bawili się podczas zabaw integracyjnych, tańców i pląsów przy muzyce. Atrakcyjne nagrody dla uczestników konkursów sponsorowane były przez Burmistrza Miasta Słupca oraz Stowarzyszenie „Dziecięce Marzenia”. Tegoroczny, rodzinny rajd rowerowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem miłośników „dwóch kółek”.      
         Do zobaczenia za rok.

 


Więcej zdjęć.

Festyn rodzinny w przedszkolu


FESTYN RODZINNY W PRZEDSZKOLU NR 4 „JARZĘBINKA”     W SŁUPCY

                                                                                             
   - „W podziękowaniu Naszemu Miastu”

28 maja 2015 r. w  czwartkowe popołudnie teren przed Przedszkolem nr 4 ,,Jarzębinka” w Słupcy tętnił życiem. W ramach projektu FIO już po raz kolejny Stowarzyszenie „Dziecięce marzenia” działające przy przedszkolu zorganizowało festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Tegoroczne Święto Rodziny odbyło się pod hasłem ,,W podziękowaniu naszemu miastu” oraz „ Żywioły wokół nas”.        

Festyn otworzyła wicedyrektor przedszkola Iwona Buśkiewicz wraz z przewodniczącą Rady Rodziców Kamilą Filipczak, która po uroczystym powitaniu, podkreśliła, jak ważną rolę w życiu każdego, szczególnie małego człowieka pełni rodzina. Po uroczystym powitaniu rozpoczęły się dziecięce występy. Przejęte rolą przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, pięknie tańczyły. Zebrani goście nagradzali je gromkimi brawami. Dzieci wraz z rodzicami wesoło spędzały czas uczestnicząc w zorganizowanych konkurencjach sportowych, karaoke oraz w zabawach integracyjnych przy muzyce z DJ Krystianem.

Dzieci mogły skorzystać z parku rozrywki gdzie do dyspozycji miały zamek dmuchany, trampolinę, basen z piłeczkami, malowanie twarzy oraz wiele innych atrakcji.     

Wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego nt. „Paleniu mówimy nie” oraz konkursu na wiersz i piosenkę pod hasłem „Moja rodzina”. Zmęczeni nadmiarem wrażeń uczestnicy festynu , w zielonym zaciszu przedszkolnego placu , piekli na grillu kiełbaski, degustowali przepyszne ciasta, placki ziemniaczane, które serwowała ustawiona na świeżym powietrzu „Zielona Kawiarenka”.

 

Tegoroczny Festyn Rodzinny zakończył się w późnych godzinach popołudniowych. Jego sukces i świetną zabawę zawdzięczamy dzięki zaangażowaniu nauczycieli, personelu, rodziców oraz sponsorom PPH Konspol Bis oraz Wytwórnia Wód Mineralnych „Kamena”. Cieszymy się, że Święto Rodziny przebiegło w atmosferze radości, swobody  i dobrej zabawy, z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Więcej zdjęć.

Copyright © 2015. Przedszkole Jarzębinka Rights Reserved.