WIEWIÓRKI W KOSMOSIE🛰🚀🛸🛰🚀🛸🛰🚀🛸

To był prawdziwie kosmiczny tydzień w grupie Ill " Wiewiórki". Poznawaliśmy planety w Układzie Słonecznym , wpływ słońca na Ziemię (pory roku, dzień i noc), pojazdy kosmiczne, ufoludki i roboty. Dzieci zgłębiły wiedzę o wszechświecie i rozbudziły zainteresowania kosmosem. Zapraszamy na foto- relację z naszych działań.

Zimowe witraże

Korzystając ze sprzyjającej aury dzieci z gr.lll " Wiewiórki " wykonały lodowe witraże. Oprócz walorów estetycznych pełnią dodatkowo funkcje jadłodajni dla ptaków gdyż do ich wykonania użyto ziarenek, które ptaszki bardzo lubią.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 11 lutego w sali nr 1  „ Wiewiórek” każdemu zrobiło  się cieplej na sercu, ponieważ odbyło się święto naszych kochanych Babć i Dziadków.  Był to wspaniały dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Panie z grupy I przywitały wszystkich gości ciepłymi słowami, którzy na tę uroczystość zostali  zaproszeni  przez dzieci. Wychowawczyni złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom  i dziadkom. W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z paniami przygotowały program artystyczny . Następnie maluchy wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek, po którym odbyły się konkursy dla dziadków oraz ich pociech oraz wspólne tańce. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA U „WIEWIÓREK”

30 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Z tej okazji maluchy, z grupy I „ Wiewiórki”, przygotowały program artystyczny . Był to wyjątkowy dzień dla trzylatków, które po raz pierwszy wystąpiły w nowej roli przedszkolaka - aktora, który tańczy, śpiewa, recytuje. Dzieci prezentowały swoją część artystyczną przed licznie zgromadzoną publicznością, wśród której nie zabrakło rodziców oraz rodzeństwa trzylatków. Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia.

W dalszej część dzieci złożyły uroczyste ślubowanie.

Wobec rodziców maluszki głośno powtarzały za panią dyrektor słowa przysięgi:

My maluchy przyrzekamy:

Co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą!

Nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać!

Zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować!

Choć jesteśmy jeszcze mali, zgodnie się bawić w sali!

Piżamę samemu zakładać i na spaniu nie gadać!

Całości dopełniła dyrektor przedszkola p. Iwona Buśkiewicz , która "zaczarowanym" ołówkiem pasowała każdego malucha, gratulując mu i wręczając pamiątkowy dyplom oraz podarunki.

Mali artyści spisali się na medal. Rodzice maluchów byli bardzo wzruszeni  i oklaskiwali je gromkimi oklaskami. Na koniec uroczystości na wszystkich czekała miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku zorganizowanego przez Rodziców z grupy „Wiewiórki”.

Wiewiórki z Lechem

Grupa VI Wiewiórki miała okazję zwiedzić autokar Lecha Poznań. Julka w konkursie wygrała koszulkę Lecha, a wszystkie dzieci obdarowane zostały słodkościami. Była to fajna przygoda